Select Page

کیپ‌کارت نوعی کارت اعتباری است که بعد از پرداخت هر قسط، قابلیت شارژ مجدد به میزان اصل قسط را دارد و برای رفع نیازهای فوری فرهنگیان عزیز طراحی شده است. با این کارت هم خرید از شبکه شاپرکی (تا سقف ۸۰ درصد اعتبار اولیه کارت در همه دستگاه‌های پوز عضو شتاب) و هم خرید از شبکه کلوز لوپ آوند (پذیرندگان یا فروشگاه‌های طرف قرارداد پاسارگاد به میزان حداقل ۲۰ درصد اعتبار اولیه موجود در کارت) امکان‌پذیر است و می‌توان به صورت یک‌جا در آخر دوره (دوره یک ماهه) و یا پرداخت اقساطی حداکثر طی ۲۴ ماه و بهره‌مندی از تخفیف‌های فروشندگان طرف قرارداد، تسویه‌حساب کرد.

شرکت فرآیند نوین فرهنگیان برای اجرای پروژه اعطای کارت اعتباری (با استفاده از منابع بانکی) به فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان در مرحله نخست، استان سمنان را انتخاب کرد (به مرور به استان‌های دیگر گسترش خواهد یافت) و به این منظور قراردادی با شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد (مجری طرح) امضا شد.

از آنجایی که فلسفه استفاده از این نوع کارت‌ها انجام خریدهای جزیی برای رفع نیازهای روزمره است و به دفعات قابلیت شارژ مجدد به میزان اصل قسط پرداختی را دارد، اعتبار دریافتی نباید به منزله وام و سایر تسهیلات برای خریدهای کلی تلقی شود. همچنین تسهیلات مذکور اعتباری (Credit) است؛ به این معنی که بر خلاف سایر وام‌ها، اقساط آن از زمان انجام خرید محاسبه می‌شود.

نکته مهم اینکه بر اساس پروتکل‌های احراز هویت و اطمینان از اینکه دارنده کارت عضو صندوق ذخیره فرهنگیان باشد، اپلیکیشن مذکور باید حتما روی تلفن همراه شخص فرهنگی که سیمکارت آن متعلق به خود اوست نصب شود و در غیر این صورت کارت اعتباری فعال نخواهد شد.

 

 

ویژگی‌های کارت اعتباری